Czystość to podstawa – jak zadbać o dywan?

dsc_0789_4fb229d3bfc1bKażdy dywan dopasuje się do wnętrza, zapewni wystrój cieszący oko i dbający o nasze dobre samopoczucie. Jednak pozytywne aspekty dywanów nie mogą sprawić, że zapomnimy o jego podstawowej pielęgnacji, która w przypadku częstego kontaktu z podłogą jest niezbędna.

Jak dbać o dywan? 

-unikać silnego zabrudzenia,

-regularnie odkurzać,

-poddawać dywany pielęgnacji odpowiednimi środkami,

-unikać załamań i zagnieceń,

-unikać niekontrolowanych zamoczeń i wilgoci,

Regularne odkurzanie to podstawa przy czyszczeniu materacy – nie tylko pozbywamy się zewnętrznego brudu, ale unikamy również jego wdeptywania w strukturę dywanu. Polecamy stosować przy tej czynności wkłady zapachowe do odkurzaczy, które pozostawią po sobie przyjemny zapach.

Pojawia się również podstawowe pytanie – lepiej czyścić na mokro czy na sucho? Podstawowa pielęgnacja wymaga czyszczenia dywanu na sucho a sporadycznie na mokro – pianą. Należy jednak pamiętać, że wilgotny dywan suszymy tylko w pozycji rozłożonej.

Dywany z wiskozy czyścimy tylko na sucho, ponieważ niszczą się pod wpływem działania wilgoci.

Musimy pamiętać, że dywan wymaga częstej pielęgnacji, dzięki temu na długi czas pozostanie w pełni sił i będzie umilał każdą przestrzeń, w której się znajdzie. My zajmujemy się pielęgnacją, dywany – wystrojem i aranżacjom. Taki podział sił jest sprawiedliwy, prawda?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>