Dywanowe trendy

Dywany i wykładziny to najpopularniejszy w Polsce sposób wykończenia podłóg zarówno w mieszkaniach, domach, jak i biurach. Są to wykończenia tekstylne, które mają wiele zalet, związanych z zapewnieniem izolacji termicznej, nadaniu pomieszczeniom przytulności oraz z dowolnością w aranżacji wnętrz.

Przez lata zmieniała się moda w zakresie dywanów. Modele tradycyjne, bogato zdobione roślinnymi ornamentami zostały zastąpione przez fasony nowoczesne, o szerokiej kolorystyce i nietypowych wzorach.

Zmieniało się też zastosowanie mieszanek przędz. Dywany jedwabne – miłe w dotyku i trwałe, ale niezwykle kosztowne, zastępowane są powoli przez wyroby sznurkowe oraz modele z przędz ze sztucznymi dodatkami. Nadal jednak można kupić ekskluzywne fasony klasyczne, preferowane przez właścicieli mieszkań urządzanych stylowo.

Bardzo dobrze sprzedają się także   dywany dziecięce. Wykonywane najczęściej ze sztucznych i antyalergicznych włókien, stanowią kolorową dekoracją dziecięcego pokoju.

W ciągu kilku ostatnich lat ogromną karierę zrobiły też dywany shaggy, czyli włochacze. Zdobione długim i gęsto tkanym włosiem, są niezwykle miłe w dotyku. Mogą występować w wersji naturalnej (wełnianej) i sztucznej.

dywany-welniane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>