Pytania klientów


1. Czy prowadzą Państwo sklep, gdzie mogę obejrzeć dywany osobiście?
Sklep dywante.pl to wyłącznie sklep internetowy w związku z czym nie mamy możliwości prezentowania Państwu naszych produktów „na żywo”. Proszę jednak pamiętać, że przy zakupach przez internet mają Państwo prawo do 14 dniowego zwrotu, a ostateczny efekt dywanu i tak najlepiej widać w docelowym pomieszczeniu.

2. Czy dywany przecenione to dywany z drugiego gatunku?
Nie, dywany przecenione to dywany, na które założyliśmy specjalną ofertę promocyjną.

3. Czy macie katalog dywanów?
Nie posiadamy katalogu dywanów w formie papierowej, wszystkie dywany jakie aktualnie znajdują się w naszej ofercie są dostępne na naszej stronie internetowej.

4. Dlaczego odcień mojego dywanu trochę różni się od tego na fotografiach na stronie internetowej?
Nasze fotografie zostały wykonane pod różnym kątem padania światła, a otoczenie w jakim zostały wykonane zdjęcia może znacznie różnić się od tego w Państwa domach. Wpływ na barwy ma również sztuczne oświetlenie.

5. Jak usunąć fałdy i zgięcia na dywanie?
Naturalną cechą transportowanych w rolce dywanów są ich fałdy i zgięcia. Nie należy się jednak nimi przejmować, gdyż znikają po kilku dniach ich użytkowania. Doskonałą metodą stosowaną przez naszych klientów jest kładzenie na dywan ciężkich przedmiotów (np. kilku książek) lub zrolowanie dywanu włosiem na zewnątrz i pozostawienie dywanu do odkształcenia na jeden dzień.

6. Jak często należy prać lub czyścić dywany?
Pranie dywanu ma znaczenie dla zachowania walorów estetycznych i użytkowych. Regularne odkurzanie nie gwarantuje skutecznego czyszczenia, ponieważ nie usuwa ono zabrudzeń, które wniknęły w głąb tkaniny dywanu. Pranie dywanów jest wskazane co najmniej 2 razy w roku.

7. Jak usunąć plamy z dywanu?
Przedstawiamy kilka cennych porad, które mogą być pomocne, gdy nasz dywan ulegnie zabrudzeniu:

  • plama z wina - przetrzeć roztworem: pół szklanki wody i pół szklanki octu, następnie zmyć specjalnym szamponem do dywanów
  • plama z krwi - przetrzeć zimną wodą, a następnie zmyć specjalnym szamponem do dywanów
  • plama z parafiny - korzystamy z żelazka i ręcznika papierowego (papieru śniadaniowego, w zależności co mamy), przykładamy papier do wyschniętej parafiny i następnie prasujemy, parafina powinna wsiąknąć w papier i plama nie powinna być widoczna, czynność można powtórzyć
  • guma do żucia - gdy przykleiła się guma do żucia należy obłożyć ją lodem i następnie spróbować wykruszyć, jeśli czynność nie zda żadnego rezultatu należy kupić specjalny płyn do usuwania takich zabrudzeń
  • tłusta plama - plamę należy posypać talkiem, po 24 h dokładnie odkurzyć, można użyć następnie szamponu do dywanów.

8. Czy warto używać podkładek pod dywany?
Podkładki to przede wszystkim zabezpieczenie przed ślizganiem się dywanu. Zaleca się ich stosowanie do dywanów cienkich. Stosowanie podkładek jest gwarancją wieloletniego i komfortowego użytkowania dywanu.

9. Jakie metody płatności akceptujecie?
Akceptujemy 3 różne metody płatności w naszym sklepie. Są to: płatności internetowe PayU, zwykły przelew lub płatność przy odbiorze u kuriera.

10.  Jak mogę przejrzeć swoje zamówienie?
Każdy zarejestrowany klient ma możliwość zobaczenia swojego zamówienia. Wystarczy zalogować się na wcześniej założone konto przy użyciu adresu email i hasła.

11.  Jak anulować zamówienie?
Aby anulować zamówienie należy skontaktować się z nami telefonicznie lub e-mailowo (bok@dywante.pl). My zajmiemy się anulowaniem zamówienia w systemie, a klient otrzyma potwierdzenie na adres e-mail.

12.  Jak można zmienić zamówienie?
Aby zmienić zamówienie, należy wysłać do nas e-maila z wyjaśnieniem na czym ma polegać zmiana zamówienia. Można też dokonać tego telefonicznie. Należy pamiętać, że zmiana zamówienia jest możliwa w przypadku zamówień, które nie zostały jeszcze wysłane.