Technologia wykonania


Dywany syntetyczne

Wszystkie włókna syntetyczne czyli poliamid, polipropylen i akryl to najbardziej popularne surowce z których wykonywane są dywany. Rodzaj heat-set posiadają długie proste runo natomiast frise są wełnopodobne. Jakość każdego dywanu jest zależna od gęstości tkania. W naszym sklepie możemy to zobaczyć w rubryce "Waga". Jest to ilość punktów tkania na każdy m2 i masy całkowitej na m2. Dywany z tkanin syntetycznych są tkane maszynowo dlatego są dostępne z czego wynika ich popularność. Świetnie sprawdzają się nie tylko w salonie, ale również w pokoju dziecięcym czy sypialni. 

Dywany wełniane 

Dywany wełniane wykonane są z wełny owczej. Ich główną zaletą jest elastyczność oraz sprężystość. Dywany wełniane są naturalnym stabilizatorem wilgoci powietrza. Gdy w pomieszczeniu występuje duża wilgotność powietrza naturalnie wchłaniają, natomiast w przypadku suchego powietrza nagromadzona wilgoć jest oddawana do otoczenia. Jest to wyjątkowa cecha dywanów wełnianych, żadne inne nie mają takich właściwości. Ponadto dywany wełniane są świetnym izolatorem ciepła i gwarantują doskonała izolację akustyczną. Ciekawostka to trudnopalność, wełna nie pali się przy otwartym płomieniu. Wełna jest, także bardziej niż inne surowce odporna na zaplamienia oraz ścieranie. 

Dywany HEAT-SET

Kolekcja Heat-Set charakteryzuje się wysokim włosiem oraz dużą gęstością runa. Występują w ciekawej kolorystyce, są miłe w dotyku. Wszystkie wymienione cechy przekładają się na wybór klientów. Runo dywanu heat-set wykonane jest z przędzy polipropylenowe, która jest uszlachetniona przez termiczną stabilizację. Włókna nie elektryzują się podczas użytkowania. W dotyku są bardzo miękkie i przyjemne, jest to bardzo dobra imitacja wełny. Czyszczenie odkurzaczem jest dozwolone, a w przypadku zabrudzenia można używać specjalnego szamponu do dywanów.

Dywany carving HEAT-SET

Dywany wykonane są na podstawie powyższej technologi heat-set.  Każdy dywan posiada wycięty wzór odpowiednio dla danego wzoru. Gdy spojrzymy na dywan mamy wrażenia trójwymiarowości, dzięki czemu wzbogaca wnętrze. Dywany są w przystępnych cenach i ciekawych wzorach co sprawia, że cieszą się dużą popularnością wśród kupujących. 

PP BCF 

Skrót zawarty w nazwie oznacza, iż wykonane są z tworzywa sztucznego - polipropylenu. Obecnie ten surowiec jest najpopularniejszy i najczęściej wykorzystywany do produkcji dywanów. Dywany są tkane maszynowo, na spodzie jutowym. Cechami szczególnymi dywanów z serii PP BCF są: wytrzymałość, sprężystość, wytrzymałość na ścieranie oraz brak zmiany kolorów podczas użytkowania. Dywany z tej serii są poszukiwane ze względu na jakość i atrakcyjną cenę. 

FRYZ

Przędza FRISE jest wykorzystywana do produkcji dywanów FRYZ, dzięki czemu osiąga wrażenie ręcznie tkanego dywanu. Runo wykonane jest z przędzy polipropylenowej, która jest uszlachetniona poprzez termiczną stabilizację. Składa się z dwu skręconych nitek, które są poddane końcowej fazie, która jest określona jako fryzowanie. Dywany wykonane są z wysokiej jakości przędzy, dzięki czemu jest łatwy w utrzymaniu, odporny na wyblaknięcia od słońca oraz wszelkiego rodzaju bakterie i mole. Dywany w dotyku przypominają dywany wełniane. Struktura jest bardziej ścisła niż w przypadku innych modeli, dzięki czemu mają budowę "perełkowatą" ziarnistą. Dywany z tej serii występują w szerokiej gamie kolorów oraz wzorów, dodatkowo posiadają grube runo; wszystkie te cechy sprawiają, że są chętnie kupowanym produktem. 

POLIPROPYLEN 

Dywany z tego surowca jest jednymi z najtańszych. Dywany tego rodzaju są w połowie sztuczne, gdyż wykonane są z polipropylenu oraz domieszek naturalnych włókien. Spód wykonany jest z juty, który jest elementem naturalnym ze względu na pochodzenie roślinne, służy jako podstawa dla runa dywanu.